Aicina UNESCO spēles cienītājus iegūt jaunas zināšanas par vecpilsētu Tēva dienas svinībās

Aicina UNESCO spēles cienītājus iegūt jaunas zināšanas par vecpilsētu Tēva dienas svinībās

Kuldīgas vecpilsētā pavasarī bija plānota par jauku tradīciju kļuvusī UNESCO spēle, kas būtu norisinājusies jau 12. reizi. Tā kā skolēni pavasarī mācījās attālināti, pasākums nevarēja notikt. Spēles rīkotāja, Kuldīgas vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa aicina visus UNESCO spēles cienītājus svētdien, 13. septembrī, no 11.00 līdz 15.00 uz Kuldīgas Restaurācijas centru, Baznīcas ielā 30, lai piedalītos Tēva dienas svinībās “Senču dārgumus meklējot”, iegūtu jaunas zināšanas par Kuldīgas vecpilsētu un labi pavadītu laiku. 

Pasākuma saturu veidos ģimeņu kopīga darbošanās Kuldīgas restaurācijas centrā un vecpilsētā. Tā kā Kuldīgas vecpilsēta glabā tādus dārgumus kā senās ēkas, tilti un unikāla pilsētvide, kuras saglabāšanai izveidots restaurācijas centrs, kas veicina seno amatu tradīcijas, pasākuma ietvaros apmeklētāji būs aicināti interesantā un mērķauditorijai atbilstošā veidā iepazīt šos dārgumus.

Šajā pasākumā apmeklētājiem piedāvās pašiem aktīvi līdzdarboties sešās aktivitātēs, kur paredzēta gan praktiska darbošanās ar tādiem materiāliem kā koks, finieris, logu ķite un krāsas, gan orientēšanās spēle Kuldīgas vecpilsētā, kuras laikā jāveic dažādi uzdevumi.

Pasākuma programmu veidos tādas norises kā seno darbarīku spēle, kurā bērni kopā ar tēti vai vectētiņu mēģinās noteikt, kādas darbības veikšanai konkrētais rīks paredzēts, izmantojot centra seno darbarīku kolekciju. Paredzēta kokapstrādes darbarīku izmantošanas darbnīca, kurā varēs saēvelēt lielas koka skaidu spirāles un ar kaltu kokā izveidot nelielas ģeometriskas figūras. Tiks sarīkota āderēšanas darbnīca, kurā uz finiera loksnēm apmeklētāji mācīsies attēlot koka šķiedru ar ķemmēm. Logu ķitēšanas darbnīcā varēs iemēģināt roku stikla ķitēšanā, izmantojot tradicionālos dabiskos materiālus. Savukārt darbnīcā “Uzbūvē savu namu pats” varēs izgatavot un izkrāsot sava Kuldīgas namiņa maketu.

Vecpilsētas spēle “Atrodi vienradzi Kuldīgā” aicinās orientēties vecpilsētas ieliņās, saskaitīt, izmērīt, uzzīmēt dažādus dārgumus, lai noslēgumā uz kādas mājas jumta vējrādītājā atrastu pašu vienradzi.

 

lvLatviešu valoda